A tűzijáték veszélyei
Ahhoz, hogy az év vége tűz- és balesetmentes legyen, szem előtt kell tartani néhány biztonsági szabályt.
Hol vásároljuk meg?
A tűzijátékokkal kapcsolatos tűzmegelőzés már a vásárlásnál kezdődik, nem mindegy ugyanis, hogy hol szerezzük be a szilveszteri tűzijátékokat. Ne vásároljunk tűzijátékot aluljáróban, piacon, vagy csomagtartóból, mert az így beszerzett pirotechnikai termékek nem biztos, hogy tűzvédelmi szempontból megfelelőek.
A szilveszteri tűzijátékokat december 28. és 31. között lehet megvásárolni az erre kijelölt legális árusítóhelyeken, melyeket a hatóságok ellenőriznek. Az ilyen árusítóhelyeken szakképzett árusoktól lehet tűzvédelmi szempontból is megfelelő tűzijátékokat kapni.
Hol tároljuk?
A megvásárolt tűzijátékot ne hagyjuk a kocsiban.
Ne tegyük a fűtés és a tűzhely közelébe, mert a melegtől idő előtt elindulhatnak, és ne tároljuk együtt semmilyen éghető anyaggal.
Olyan helyre zárjuk el ezeket, ahol nem éri sugárzó hő, napfény, pára, víz és a gyermekek, háziállatok sem férhetnek hozzá.
Mikor és hogyan használjuk?
A szilveszteri tűzijátékokat december 31-én 18 órától másnap reggel 6 óráig szabad felhasználni.
Mindegyiknek van használati útmutatója, amely részletesen tartalmazza, hogy honnan kell indítani, hol kell meggyújtani, milyen irányba fog működni és mekkora védőtávolságot kell tartani. Ezt mindig olvassuk el és tartsuk is be.
Soha ne irányítsuk emberre, állatra, növényre, járműre, vagy épületre. A rakétákat ne indítsuk fák, vezetékek alól, vagy közvetlenül épületek mellől.
Ha valamelyik tűzijáték nedves, vagy vizes lett, azt még azután se használjuk fel, miután megszáradt, mert hibásan fog működni.
Egy tűzijáték csak egyszer működtethető, ha nem indult be, ne próbáljuk újra meggyújtani és mindig várjunk pár percet a megközelítésével.
A tűzijátékokat megbontani, átalakítani és azokat kézből működtetni nem szabad. A rakétákat mindig egyetlen ember indítsa be.
Az elhasznált tűzijátékoknak a még forró maradványait ne dobjuk rögtön a kukába, mert gyakran emiatt gyulladnak meg kukák, a kukák mellett álló kocsik és az azokhoz közeli épületek.
Az év végi szórakozás közben se feledkezzünk meg arról, hogy a tűzijátékkal járó erős fény és hanghatás megijesztheti háziállatainkat.
Szilveszter éjjel, ha bárki tüzet, bajba jutott embert, állatot lát, akkor haladéktalanul hívja a 112-es segélyhívó számot.
Amennyiben a tűz- és munkavédelem területén szakmai segítségre lenne szüksége, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Vállalkozásunk szakemberei készséggel állnak rendelkezésére, és segítenek minden felmerülő kérdésben!
Kövessen minket Facebookon is!